logo fb blue  social flickr button  Youtube

Είστε εδώ:Νέα & Ειδήσεις»Πανναξιακός-Άρης Νίκαιας 64-67 (+video)
Δευτέρα, 03 Απριλίου 2017 09:21

Πανναξιακός-Άρης Νίκαιας 64-67 (+video)

Με νίκη συνδυάστηκε η επιστροφή του κόουτς Ζερβουλάκου στον πάγκο του Άρη Νίκαιας και μάλιστα εκτός έδρας επί του Πανναξιακού στην παράταση με 67-64 (κ.α. 60-60).

Η ομάδα μας, λοιπόν, με κορυφαίους τους δύο ψηλούς της Κόλλια και Στέφο οι οποίοι πέτυχαν τους 39 από τους 67 πόντους της κατάφερε στην παράταση να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα αν και βρέθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο να χάνει μέχρι και με 19 πόντους διαφορά.

Από το τέλος, όμως, της τρίτης αλλά κυρίως στην τέταρτη περίοδο το σκηνικό του ματς άλλαξε εντελώς και οι φιλοξενούμενοι με άμυνα που αποσυντόνισε επιθετικά τους γηπεδούχους έφτασαν στο σημείο να προηγηθούν λίγο πριν το τέλος με 58-60 και τελικά να δεχτούν την ισοφάριση με δύο βολές ενώ με τη λήξη του κανονικού αγώνα ο Στέφος αστόχησε σε προσπάθεια για τρίποντο με αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο η ομάδα μας ψύχραιμη και συγκεντρωμένη έφτασε στο διπλό επί ενός αντιπάλου ο οποίος "καιγόταν" για τη νίκη με δεδομένο ότι η ομάδα της Νάξου προσπαθεί με "νύχια και με δόντια" να κρατηθεί στην κατηγορία.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 14-18, 33-28, 51-43, 60-60 (κ.α.), 64-67 (παρ.)

Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λαμπίρης

Τους πόντους των ομάδων πέτυχαν οι:

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 7 (1), Σβορώνος 2, Καλαβρός, Αρτσάνος. Γεωργιάδης 1, Μαγγιώρος, Τζίμης 12 (1) Μάκαρης 8, Μάκος, Δαχρετζής 17 (1), Καδηγιαννόπουλος 9, Μυλωνάς 8

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 10 (2), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 9 (2), Αγγελίδης, Κόλλιας 26, Στέφος 13, Δρίβας 2, Αντωνούτσος, Καρυπίδης 5.

Αποτελέσματα 21ης αγωνιστικής

Ιπποκράτης Κω-Κάδμος 79-67
Σαντορίνη-Πόλις Καλλιθέας 68-89
Πανναξιακός-Άρης Νικαίας 64-67 (60-60 κ.α.)

ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από το -1

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής (9/4/2017)

Ρεπό: Πεντέλη

* Η φωτογραφία προέρχεται από το live streaming του αγώνα και από το site της ομάδας του Πανναξιακού (www.paon.gr)

Κάρτες Διαρκείας 2016-2017

Οι Κάρτες Διαρκείας για τη φετινή χρονιά θα έχουν ενιαία τιμή (ανεξαρτήτως θέσης) και θα κοστίζουν 10€

Οι εντός έδρας αγώνες θα διεξάγονται Κυριακές στις 5.00 το απόγευμα.

Πληροφορίες στο τηλέφωνο 6947 256002 (κ. Μωυσιάδης)